Atelier de mărțișoare

1-martie-atelier

        Pentru că se apropie 1 Martie, primăvara și vremea mărțișoarelor, vrem să marcăm acest nou început în care totul renaște. Și cum putem face mai bine aceasta decât cu ajutorul celor două culori, roșu și alb, ce se vor îmbina armonios? Voluntarii de toate vârstele din parohia noastră sunt invitați sa contribuie de zor la realizarea celor mai frumoase mărțișoare ce vor fi oferite la vânzare în scopul împlinirii unei cauze nobile. Activitatea de atelier presupune confecționarea mărțișoarelor cu ajutorul materialelor ce au fost achiziționate de tinerii noștri. Atelierul se va desfășura începând de mâine, 20 februarie,  începând cu ora 18 în incinta bisericii noastre și se va desfășura pe parcursul întregii săptămâni. Târgul caritabil va avea loc duminică, 26 februarie.

Veniți alături de noi să vestim bucuroși sosirea primăverii și să bucurăm sufletele aflate în nevoie!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.