Tristeţe…din nou…

Acum câteva ceasuri, în zorii zilei de 15 martie, inima doamnei Maria Oancea a bătut pentru ultima dată. Internată de urgenţă duminic,ă în urma unor probleme cardiace, scumpa noastră doamnă Maria a plecat în veşnicie. Suntem tulburaţi de a doua mare pierdere pentru biserica noastră în decurs de 40 de zile. Doamna Maria era un om de nădejde al comunităţii noastre, un enoriaş model, care participa la aproape toate slujbele noastre, deşi venea din cartierul Militari. Ploaie, frig, arşiţă, şantier, schele, distanţă, oboseală, griji nu contau pentru dânsa. La 5 dimineaţa sau la 9 seara, doamna Maria era lângă noi şi, cu ochii săi albaştri, ne făcea să credem mai uşor în Cerul pe care îl propovăduiam şi pe care ea îl trăia. Vom reveni cu detalii despre slujbele funerare în cursul zilei.

Dumnezeu s-o ierte şi s-o odihnească!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.